RAFTİNG BOTU ÖZELLİKLERİ

Rafting botlarımız; boyu 3,65 ila 4,25, eni 2 ila 2,5 metre arasında değişen, akarsuda dolan suyu tahliye delikleri sayesinde boşaltan, modern, sağlam, elektrikli ve el pompası ile şişirilebilen özelliklerdeki botlardır.

Botlar kenar yan tüpleri dört bölümden oluşan, dört ayrı bölümden basınçlı hava ile şişirilebilen ve havası alınabilen, taban hava bölümü ayrı, içerisinde botun boyutu ve teknik özelliğine göre 2 ya da 3 şamandıra (yastık) bulunan, bölümler halinde batmaz özelliktedir.

Botun taban bölümü ayrıca bir katman malzeme kullanılarak nehirde sürtünmeden kaynaklı deformasyonu önleyici özelliktedir.

Taban kısmı basınçlı hava ile şişirilmesi esnasında patlama riskini ortadan kaldırmak amacıyla 5 ayrı bölümden diyaframlarla ayrılmıştır.

BOT TİPİ 6 KİŞİLİK 8 KİŞİLİK
Minimum Uzunluk 3,65 m 4,00 m
Minimum Genişlik 2 m 2 m
Orta Tüp (yastık) 2 adet 3 adet
Minimum Tüp Çapı 0,50 m 0,50 m
Minimum Ağırlık 40 kg 50 kg

 

Botun orta tüpleri (yastıklar) 3,65 m botlar için en az 2 adet, 4.00 m botlar için en az 3 adet olup, çapları en az 30 cm’ dir.

Botun dış yan çevresinde botun güvenlik şeridini oluşturmak için en az 10 adet D halkası (D ring) bulunmaktadır.

Botların 4 tarafından simetrik şekilde yapıştırışmış, botu taşıma amacı ile üretilmiş 4 adet el tutamacı bulunmaktadır.

Botun taban kısmında akarsuda içeri giren suyun dışarı çıkmasını sağlayan en az 1 cm çapında su tahliye delikleri bulunmaktadır.

Reply